Nie dla śmieci - Tak dla dzieci
97801
Piątek 30 Lipiec 2021 / Godzina: 12:5702
Kujawsko-pomorskie

Czas na podsumowania

opublikowano: 10-10-2015

Na terenie 28 gmin w województwie kujawsko pomorskim realizacja projektu rekultywacji składowisk odpadów dobiega już końca. Podczas konferencji 9 października w Toruniu podsumowano wykonane prace. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także reprezentanci wykonawców oraz gmin uczestniczących w projekcie.

To była jedna z największych inicjatyw tego typu w skali kraju. Przez blisko 2 lata trwały zaawansowane prace związane z odzyskaniem terenów zielonych po zamkniętych składowiskach. Mimo, że jeszcze w maju br. Projekt rozszerzono o kolejne 7 składowisk, całe przedsięwzięcie powinno zakończyć się w zakładanym terminie. Przykrycie zalegających hałd odpadów to nie jedyna korzyść z rekultywacji. Dodatkową wartością są ścieżki edukacyjne, które powstają w miejscu dawnych składowisk. W ramach prelekcji tematycznych, specjaliści ds. finansowania projektów, technik rekultywacji oraz edukacji ekologicznej przypomnieli uczestnikom całościowe założenia Projektu. Pani Aneta Jędrzejewska- Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nie szczędziła słów pochwały dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekt. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko